یافتن بهترین متخصص و فوق تخصص قلب و عروق

انتخاب متخصص قلب و عروق خوب

انتخاب دکتر قلب خوب و یافتن بهترین متخصص و فوق تخصص قلب و عروق در تهران یا شهرهای دیگر اغلب فرایندی گیج کننده و طاقت فرساست؛ در حالی که نباید اینطور باشد.

به جای غرق شدن در حجم زیاد وب‌سایتها و برنامه‌های متنوع در مورد متخصصین و فوق تخصص‌های قلب و عروق خوب، بهتر است از همان روش سنتی «اعتماد  به گفتار و شنیده‌های دیگران» استفاده کرد.

دوستان و آشنایان می‌توانند به شما کمک کنند که بازه جستجوی خود را کمتر کنید؛ از طرف دیگر باید این اطلاعات و شنیده‌ها را نظارت و مدیریت کنید. این بدان معنی است که سوابق و موسساتی که با این پزشکان کار می‌کنند بررسی کنید؛ اینکه موسسات، بیمارستانها و کلینیک‌هایی که با این متخصصان همکاری می‌کنند، چقدر معتبر هستند، اهمیت بسیار زیادی دارد.

موسسات (بیمارستانها و کلینیک‌های) معتبر و قابل اعتماد، پزشکان و متخصصان خود را سخت‌تر و با آزمونهای متنوع‌تری انتخاب می‌کنند.

ارتباط و مکالمه موثر

ارتباط موثر با پزشک، معیار بسیار مهمی است؛ در واقع یکی از جنبه‌های ارتباط میان پزشک متخصص و بیمار، ازتباطات است. شما باید بتوانید با پزشک متخصص خود به راحتی ارتباط برقرار کنید و ناراحتی و مشکلات خود را بیان نمایید؛

بنابراین اینکه پزشک معالج و متخصص قلب و عروق، چقدر به حرفهای شما توجه کند و آنها را مورد نظر داشته باشد، یکی از معیارهای تشخیص متخصص قلب و عروق خوب است. اگر پزشکی با استایل ارتباطی شما هماهنگ نیست، دنبال پزشک دیگری بگردید.

شاهرخ-تقوی فوق تخصص قلب
دکتر سید شاهرخ تقوی، فوق تخصص قلب و عروق، فلوشیپ آنژیوپلاستی

اعتبار، مدارک و گواهی‌نامه‌ها

یکی دیگر از معیارهای مهم انتخاب فوق تخصص قلب و عروق خوب، بررسی اعتبار، مدارک و گواهی‌نامه‌های پزشک معالج است. بورد تخصصی پزشک خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید دکتر قلب شما مورد اعتماد و دارای اعتبار بالایی است. اگر دارای بورد تخصصی نیستند باید علت آن را بپرسید؛ برای تحقیق در مورد اعتبار و مدارک و گواهی‌نامه‌های پزشک متخصص می‌توانید در اینترنت جستجو کنید و یا از بیمارستانهای محل فعالیت آنها سوال کنید.

ببینید: درباره دکتر سید شاهرخ تقوی

سوال از پزشک عمومی یا پزشک خانوادگی

پزشکان عمومی و پزشکان خانوادگی شما که ویژگی‌های شخصیتی، مشکلات و تاریخچه بیماری شما را می‌دانند می‌توانند کمک موثری در یافتن بهترین متخصص قلب و عروق، بهترین فوق تخصص قلب و عروق یا دست‌کم متخصص یا فوق تخصص قلب و عروق خوب برای شما باشند. بنابراین یک پزشک عمومی مورد اعتماد، علاوه بر اینکه می‌تواند سلامت عمومی شما را رصد کند، می‌تواند در یافتن بهترین فوق تخصص قلب و عروق نیز شما را یاری کند.

کار در بیمارستان‌های بزرگ

یکی دیگر از راه‌های یافتن بهترین فوق تخصص (متخصص) قلب و عروق، بیمارستانها و سازمانهایی است که در آنجا فعالیت می‌کنند. هر چه بیمارستانها معتبرتر و بزرگ‌تر باشند بدین معنی است که بیماران بیشتری جهت درمان به آنها مراجعه می‌کنند، بیماران بیشتر، تجربخ کاری بیشتر برای فوق تخصص قلب و عروق خوب را به همراه خواهد داشت.

ببینید:

آیا بهترین مراقبت پزشکی را دریافت می‌کنید؟

اگر با پزشک یا متخصص قلب و عروق خود احساس راحتی نمی‌کنید و تعامل و برقراری ارتباط با پزشک‌تان راحت نیست، به پزشک دیگری مراجعه کنید و دنبال متخصص قلب و عروق بهتری بگردید.

دکتر قلب و عروق خود را عوض کنید!

باید بدانید که حتی همه متخصصان قلب و عروق خوب ممکن است راه‌حلهای یکسانی در مورد نحوه درمان و مراقبت‌های پزشکی شما ارائه ندهند؛ بنابراین بهتر است دیدگاه متخصصان قلب و عروق خوب دیگری هم بدانبد.

اگر در مورد یافتن بهترین فوق تخصص قلب و عروق(یا بهترین متخصص قلب و عروق یا فوق تخصص قلب و عروق عالی یا متخصص قلب و عروق خوب) سوال بیشتری دارید و یا تردید دارید که آیا بهترین دکتر قلب و عروق را پیدا کرده‌اید یا خیر دقت کنید که اگر موارد زیر وجود دارند، دکتر قلب خود را عوض کنید:

  • اگر احساس می‌کنید تعامل و ارتباط خوبی با دکتر قلب و عروق خود ندارید.
  • اگر استایل ارتباطی دکتر قلب شما با روحیاتتان سازگار نیست.
  • اگر توصیه دکتر قلب شما این است که مداخله‌ای انجام دهید که خطرناک یا گران است و شما حتی علت این اقدام یا عمل جراحی را نمی‌دانید.
  • اگر در مورد تاریخچه و سوابق قانونی پزشک خود مطمئن نیستید.

نتیجه‌گیری در مورد یافتن بهترین متخصص قلب و عروق

به طور کلی، متخصص‌ها و فوق تخصص‌های قلب و عروق خوب زیادی وجود دارند که هر یک استایل و شیوه‌ی مخصوص خود را در درمان یا تعامل با بیماران داند؛ شما باید از میان آنها بهترین متخصص قلب و عروق که با تمام شرایط شما منطبق است انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید: