یافتن فوق متخصص قلب خوب در تهران

متخصص و فوق تخصص قلب خوب تهران

بسیاری از پزشکان ادعا می‌کنند که فوق متخصص قلب خوب در تهران هستند. این ادعاها را چگونه می‌توان بررسی کرد و چطور می‌توان دریافت که بهترین فوق متخصص قلب خوب در تهران را یافته‌ایم؟ برای پاسخ به این پرسش، چندین ملاک در تعیین بهترین فوق تخصص قلب و عروق مهم هستند از جمله، میزان اعتبار و بزرگی بیمارستانهای محل فعالیت متخصص قلب، مدرک تخصص و دانشگاه محل تحصیل متخصص قلب، بیمه‌هایی که مورد قبول هستند، میزان دوری یا نزدیکی مطب یا بیمارستانهای متخصص و …. این موارد را به اختصار در زیر بررسی میکنیم.

چرا بیماری‌های قلبی عروقی مهم هستند؟

آمار بیماری‌های قلبی

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در ایالات متحده آمریکا گزارش داده که حدود 610 هزار نفر، معادل 25 درصد کل مرگ و میرهای آمریکا، در اثر بیماری‌های قلبی – عروقی، فوت می‌شوند. به همین ترتیب CDC خاطر نشان می‌کند که بیماری‌های قلبی-عروقی، عامل اصلی مرگ و میر زنان و مردان است.

این آمار مرگ و میرها بازه‌ی وسیعی از بیماری‌های قلب و عروق از بیماری عروق کرونر و فشار خون بالا تا نارسایی احتقانی قلب، آریتمی‌های قلبی و نقص قلبی را شامل می‌شود.

نیاز به یک فوق متخصص قلب و عروق خوب

بنابراین این بیماری‌های قلبی که بدین ترتیب عامل اصلی مرگ و میر شناخته می‌شود، نیاز به یک متخصص قلب و عروق مجرب و عالی دارد؛ لذا اگر شما هرگونه بیماری قلبی یا بیماری‌های مرتبط با قلب داشته باشید، مهم است که متخصص قلب و عروقی پیدا کنید که در طولانی مدت مراقبت پزشکی قلب شما را به عهده داشته باشد.

چندین زیر تخصص یا تخصص ویژه برای قلب و عروق وجود دارد و اگر نوع بیماری مشخص باشد، شما را در انتخاب متخصص یا فوق تخصص بیماری‌تان بیشتر راهنمایی می‌کند.

اگر مشکل خود را بدانید، باید به دنبال فوق تخصص یا متخصصی باشید که در زمینه مشکل و بیماری شما خبره باشد؛ در غیر این صورت، فوق تخصص یا متخصص قلب و عروق عمومی یا بیمارستان یا کلینیک‌های مراقبت قلب، بهترین انتخاب است.

بخوانید: درباره دکتر سید شاهرخ تقوی

پذیرش دفترچه بیمه درمانی (بیمه‌های طرف قرارداد با فوق تخصص قلب شما)

به طور عملی و تجربی، یک دکتر متخصص قلب که بیمه درمانی شما را قبول کند، نقطه شروع هوشمندانه برای جستجوی متخصص یا فوق تخصص قلب و عروق خوب می‌باشد.

در دسترس بودن

یکی از معیارهای دیگر انتخاب متخصص یا فوق تخصص قلب و عروق، دسترسی پذیری به پزشک است؛ اگر مجبور باشید ماه‌ها برای تعیین وقت ویزیت منتظر بمانید، برای قرارهای منظم و مرتب دچار مشکل خواهید شد.

بورد تخصصی

متخصص قلب و عروق خوب باید عضو بورد پزشکی و تخصصی حوزه کاری خود باشد. شمار زیادی از پزشکان هستند که دارای بورد تخصصی نیستند. بررسی بورد تخصصی پزشکان از طریق بیمارستان‌ها و اینترنت قابل جستجو هستند.

گواهی‌نامه‌ها و مدارک تخصصی

گواهی‌نامه‌ها و مدارک تخصصی دکتر متخصص یا فوق تخصص هم اهمیت ویژه‌ای دارد. اینکه چه مقدار این مدارک و گواهی‌نامه‌ها معتبر هستند، اعتبار متخصص قلب و عروق نیز افزایش می‌یابد.

کلینیک‌ها و بیمارستانهای مورد فعالیت

هر چه بیمارستانها و کلینیکهای محل کار فوق تخصص قلب، بزرگتر و معتبرتر باشد، نشانه‌ی اعتبار متخصص قلب و عروق است.

بخوانید: بیمارستانهای مورد فعالیت دکتر سید شاهرخ تقوی ، مطب‌ها و کلینیک‌های دکتر سید شاهرخ تقوی

بیشتر بخوانید: