یافتن بهترین متخصص فوق تخصص قلب عروق

انتخاب بهترین متخصص فوق تخصص قلب عروق

انتخاب بهترین متخصص فوق تخصص قلب عروق، دکتر قلب خوب و یافتن بهترین متخصص و فوق تخصص قلب و عروق در تهران یا شهرهای دیگر اغلب فرایندی گیج کننده و طاقت فرساست؛ در حالی که نباید اینطور باشد.

به جای غرق شدن در حجم زیاد وب‌سایتها و برنامه‌های متنوع در مورد متخصصین و فوق تخصص‌های قلب و عروق خوب، بهتر است از همان روش سنتی «اعتماد  به گفتار و شنیده‌های دیگران» استفاده کرد.

دکتر سید شاهرخ تقوی یافتن بهترین متخصص فوق تخصص قلب عروق
دکتر سید شاهرخ تقوی یافتن بهترین متخصص فوق تخصص قلب عروق

دوستان و آشنایان می‌توانند به شما کمک کنند که بازه جستجوی خود در مورد متخصص قلب خوب را کمتر کنید؛ از طرف دیگر باید این اطلاعات و شنیده‌ها را نظارت و مدیریت کنید. این بدان معنی است که سوابق و موسساتی که با متخصص قلب و عروق کار می‌کنند بررسی کنید؛ اینکه موسسات، بیمارستانها و کلینیک‌هایی که با متخصص قلب همکاری می‌کنند، چقدر معتبر هستند، اهمیت بسیار زیادی دارد.

موسسات (بیمارستانها و کلینیک‌های) معتبر و قابل اعتماد، پزشکان و متخصصان خود را سخت‌تر و با آزمونهای متنوع‌تری انتخاب می‌کنند.

ارتباط و مکالمه موثر

ارتباط موثر با متخصص قلب، معیار بسیار مهمی است؛ در واقع یکی از جنبه‌های ارتباط میان فوق تخصص قلب و بیمار، ازتباطات است. شما باید بتوانید با پزشک متخصص قلب خود به راحتی ارتباط برقرار کنید و ناراحتی و مشکلات خود را بیان نمایید؛

بنابراین اینکه پزشک معالج و متخصص قلب و عروق، چقدر به حرفهای شما توجه کند و آنها را مورد نظر داشته باشد، یکی از معیارهای تشخیص متخصص قلب و عروق خوب است. اگر پزشکی با استایل ارتباطی شما هماهنگ نیست، دنبال پزشک دیگری بگردید.

شاهرخ-تقوی فوق تخصص قلب
دکتر سید شاهرخ تقوی، فوق تخصص قلب و عروق، فلوشیپ آنژیوپلاستی

اعتبار، مدارک و گواهی‌نامه‌های متخصص فوق تخصص قلب عروق

یکی دیگر از معیارهای مهم انتخاب فوق تخصص قلب و عروق خوب، بررسی اعتبار، مدارک و گواهی‌نامه‌های پزشک معالج (دکتر قلب) است. بورد تخصصی متخصص قلب خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید دکتر قلب شما مورد اعتماد و دارای اعتبار بالایی است. اگر دارای بورد تخصصی نیستند باید علت آن را بپرسید؛ برای تحقیق در مورد اعتبار و مدارک و گواهی‌نامه‌های متخصص قلب و عروق می‌توانید در اینترنت جستجو کنید و یا از بیمارستانهای محل فعالیت آنها سوال کنید.

انواع متخصص قلب و عروق و تفاوت میان تخصص‌ها

چه تفاوتی بین یک متخصص قلب و عروق و یک متخصص قلب و عروق مداخله ای وجود دارد؟ متخصص الکتروفیزیولوژیست چه نوع مراقبت قلب را ارائه می دهد؟ تخصص های جراحی مانند قلب و عروق چه می کنند؟

انواع مختلفی از متخصصین قلب وجود دارد که هر کدام دارای تخصص خاصی هستند:

 1. کاردیولوژی مداخله ای: این متخصصان قلب در استفاده از روش های کم تهاجمی مانند آنژیوپلاستی برای درمان بیماری های قلب و عروق خونی تخصص دارند.کاردیولوژی مداخله ای یک زیر تخصص از قلب است که بر استفاده از روش های کم تهاجمی برای تشخیص و درمان بیماری های قلبی و عروقی تمرکز دارد. برنامه آموزشی فلوشیپ در قلب مداخله ای یک برنامه کاملاً رقابتی و تخصصی برای متخصصین قلب است که می خواهند در این زمینه متخصص شوند.دوره آموزشی فلوشیپ به طور معمول یک یا دو سال طول می کشد و شامل آموزش در روش های تشخیصی و مداخله ای مانند آنژیوگرافی عروق کرونر، آنژیوپلاستی عروق کرونر و محیطی، سونوگرافی داخل عروقی و استنت گذاری عروق کرونر است. در طول دوره تحصیلی، کارآموزان تجربه عملی در انجام روش‌ها، تفسیر مطالعات تصویربرداری و مدیریت بیماران مبتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی به دست خواهند آورد.

  هدف فلوشیپ مداخله‌ای قلب این است که دانش، مهارت و شایستگی‌های لازم را برای کارآموزان فراهم کند تا به متخصصان مداخله‌ای قلب ماهر تبدیل شوند که بتوانند بالاترین کیفیت مراقبت را به بیماران خود ارائه دهند. پس از تکمیل فلوشیپ، متخصصین قلب مداخله ای به خوبی آماده می شوند تا نقش های رهبری را در مؤسسات خود بر عهده بگیرند، تحقیقات انجام دهند و مشاوره های تخصصی را به سایر ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی ارائه دهند.

  کاردیولوژی مداخله ای یک علم جدید نیست، بلکه یک تخصص فرعی از قلب است که در طی چندین دهه توسعه یافته و اصلاح شده است. این رشته ای است که استفاده از تکنیک های تصویربرداری پیشرفته مانند آنژیوگرافی و سونوگرافی داخل عروقی را با روش های کم تهاجمی برای تشخیص و درمان بیماری های قلبی و عروقی ترکیب می کند.

  اولین روش آنژیوپلاستی عروق کرونر در اواخر دهه 1970 انجام شد و از آن زمان، زمینه قلب و عروق مداخله ای به سرعت تکامل یافته است، با تکنیک ها و فن آوری های جدیدی که برای بهبود نتایج بیمار توسعه یافته و اجرا می شود.

  نمونه هایی از برخی از آخرین پیشرفت ها در قلب مداخله ای شامل استفاده از استنت های دارویی است که می تواند خطر تنگی مجدد (تنگی مکرر رگ خونی) را کاهش دهد و توسعه جایگزینی دریچه آئورت ترانس کاتتر (TAVR)، یک روش کم تهاجمی است. جایگزینی برای جراحی قلب باز برای درمان تنگی آئورت.

  به طور کلی، قلب و عروق مداخله ای همچنان یک رشته پویا و به سرعت در حال تکامل است، با پیشرفت ها و فن آوری های جدید در حال توسعه برای بهبود مراقبت از بیمار.

 2. الکتروفیزیولوژی: این متخصصان قلب بر روی تشخیص و درمان اختلالات ریتم قلب تمرکز می کنند.
 3. قلب و عروق کودکان: این متخصصان قلب در تشخیص و درمان بیماری های قلبی در کودکان تخصص دارند.
 4. نارسایی قلبی و قلب پیوند: این متخصصان قلب در درمان نارسایی قلبی و مدیریت بیماران پیوند قلب تخصص دارند.
 5. قلب و عروق هسته ای: این متخصصان قلب از مواد رادیواکتیو و آزمایش های تصویربرداری برای ارزیابی جریان خون به قلب و ساختار و عملکرد قلب استفاده می کنند.
 6. قلب و عروق پیشگیرانه: این متخصصان قلب در پیشگیری و کاهش خطر بیماری قلبی از طریق تغییر سبک زندگی، داروها و سایر درمان ها تخصص دارند.

هر نوع متخصص قلب برای تشخیص و درمان جنبه های مختلف بیماری قلبی عروقی آموزش دیده است و نوع خاصی که بیمار می بیند به نیازها و شرایط پزشکی فردی او بستگی دارد.

بیشتر بخوانید:

بهترین دکتر قلب تهران کیست؟

در حالی که همه آنها متخصص قلب هستند ، مهارت و تخصص بی نظیر آنها بسیار متفاوت است. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه، اینجا کلیک کنید.

ببینید: درباره دکتر سید شاهرخ تقوی

سوال از پزشک عمومی یا پزشک خانوادگی در مورد فوق تخصص قلب

پزشکان عمومی و پزشکان خانوادگی شما که ویژگی‌های شخصیتی، مشکلات و تاریخچه بیماری شما را می‌دانند می‌توانند کمک موثری در یافتن بهترین متخصص قلب و عروق، بهترین فوق تخصص قلب و عروق یا دست‌کم متخصص یا فوق تخصص قلب و عروق خوب برای شما باشند. بنابراین یک پزشک عمومی مورد اعتماد، علاوه بر اینکه می‌تواند سلامت عمومی شما را رصد کند، می‌تواند در یافتن بهترین فوق تخصص قلب و عروق نیز شما را یاری کند.

یافتن بهترین متخصص فوق تخصص قلب عروق
یافتن بهترین متخصص فوق تخصص قلب عروق

کار در بیمارستان‌های بزرگ معیار اساسی در انتخاب فوق تخصص قلب و عروق

یکی دیگر از راه‌های یافتن دکتر قلب و عروق خوب، بیمارستانها و سازمانهایی است که در آنجا فعالیت می‌کنند. هر چه بیمارستانها معتبرتر و بزرگ‌تر باشند بدین معنی است که بیماران بیشتری جهت درمان به دکتر مراجعه می‌کنند، بیماران بیشتر، تجربه کاری بیشتر برای فوق تخصص قلب و عروق خوب را به همراه خواهد داشت.

ببینید:

آیا بهترین مراقبت پزشکی را از متخصص یا فوق تخصص قلب و عروق دریافت می‌کنید؟

اگر با پزشک یا متخصص قلب و عروق خود احساس راحتی نمی‌کنید و تعامل و برقراری ارتباط با پزشک‌تان راحت نیست، به پزشک دیگری مراجعه کنید. دنبال متخصص قلب و عروق بهتری بگردید.

دکتر قلب و عروق خود را عوض کنید!

باید بدانید که حتی همه متخصصان قلب و عروق خوب ممکن است راه‌حلهای یکسانی در مورد نحوه درمان و مراقبت‌های پزشکی شما ارائه ندهند. بنابراین بهتر است دیدگاه متخصصان قلب و عروق خوب دیگری هم بدانید. بنابراین میتوانید به دکتر قلب و عروق دیگری مراجعه کنید.

اگر در مورد یافتن بهترین فوق تخصص قلب و عروق (یا بهترین متخصص قلب و عروق یا فوق تخصص قلب و عروق عالی یا متخصص قلب و عروق خوب فوق تخصص قلب در تهران) سوال بیشتری دارید و یا تردید دارید که آیا بهترین دکتر قلب و عروق را پیدا کرده‌اید یا خیر دقت کنید که اگر موارد زیر وجود دارند، دکتر قلب خود را عوض کنید.

 • اگر احساس می‌کنید تعامل و ارتباط خوبی با دکتر قلب و عروق خود ندارید.
 • اگر استایل ارتباطی دکتر قلب شما با روحیاتتان سازگار نیست.
 • اگر توصیه دکتر قلب شما این است که مداخله‌ای انجام دهید که خطرناک یا گران است و شما حتی علت این اقدام یا عمل جراحی را نمی‌دانید.
 • اگر در مورد تاریخچه و سوابق قانونی پزشک خود مطمئن نیستید.

نتیجه‌گیری در مورد یافتن بهترین فوق تخصص قلب و عروق

به طور کلی، متخصص‌ها و فوق تخصص‌های قلب و عروق خوب زیادی وجود دارند که هر یک استایل و شیوه‌ی مخصوص خود را در درمان یا تعامل با بیماران دارند.

شما باید از میان آنها بهترین متخصص قلب و عروق که با تمام شرایط شما منطبق است انتخاب کنید.

برای یافتن بهترین متخصص فوق تخصص قلب و عروق، می توانید از راههای زیر استفاده کنید:

 1. بخش نوبت دهی بیمارستان ها و کلینیک های معتبر: می توانید با شرکت در بخش نوبت دهی بیمارستان ها و کلینیک های معتبر در شهر خود، لیستی از متخصصان فوق تخصص قلب و عروق بدست آورید.
 2. استفاده از وب سایت های رایج: می توانید از وب سایت های معتبر مانند سایت های بیمارستان ها و جامعه دانشگاهی، لیستی از متخصصان فوق تخصص قلب و عروق بدست آورید.
 3. توصیه دوستان و خانواده: افراد مطمئن مانند دوستان و خانواده ممکن است بتوانند شما را به بهترین متخصص فوق تخصص قلب و عروق راهنمایی کنند.

مهم است توجه داشته باشید که پزشکان مجرب و با سابقه بالا در خدمت شما هستند.

برای یافتن بهترین متخصص قلب و عروق می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. درخواست ارجاع کنید: می توانید از پزشک مراقبت های اولیه یا دوستان و اعضای خانواده خود بخواهید که به متخصصان قلب و عروق معتمد ارجاع دهند.
 2. بررسی مدارک: به دنبال یک متخصص قلب باشید که دارای بورد تخصصی و دارای شرایط و تجربه مناسب باشد.
 3. تحقیق آنلاین: در وب‌سایت‌هایی مانند Healthgrades، Vitals، و ZocDoc به دنبال بررسی‌ها و رتبه‌بندی‌های متخصصان قلب به صورت آنلاین باشید.
 4. مکان و بیمه را در نظر بگیرید: یک متخصص قلب را پیدا کنید که موقعیت مناسبی داشته باشد و بیمه شما را بپذیرد.
 5. یک قرار ملاقات بگذارید: با چند متخصص قلب و عروق مختلف مشورت کنید تا رویکرد و نحوه کنار بالین آنها را مقایسه کنید.
 6. به غریزه خود اعتماد کنید: متخصص قلب را انتخاب کنید که با او احساس راحتی می کنید و به او اعتماد دارید تا بهترین مراقبت را به شما ارائه دهد.

به یاد داشته باشید، بهترین متخصص قلب برای شما ممکن است برای شخص دیگری یکسان نباشد، پس وقت بگذارید و بهترین متخصص قلب را پیدا کنید.

بیشتر بخوانید:

کلیدواژه‌ها:

متخصص قلب خوب, بهترین فوق تخصص قلب در تهران, بهترین دکتر قلب, بیمارستان فوق تخصصی قلب در تهران, متخصص قلب غرب تهران, بزرگترین جراح قلب ایران, بهترین دکتر قلب, دکتر پنجه طلا قلب تهران, سایت دکتر قلب, سایت دکتر قلب, بهترین دکتر قلب ایران, بهترین دکتر قلب بیمارستان میلاد, بهترین دکتر قلب بیمارستان دی, بهترین دکتر قلب تهران کیست,

بهترین متخصص قلب تهران,بهترین متخصص قلب بیمارستان بقیه الله,بهترین دکتر قلب در تهران کیست,پروفسور قلب ایران,دکتر متخصص قلب در غرب تهران,دکتر متخصص قلب در شرق تهران,

دکتر متخصص قلب در جنوب تهران,دکتر متخصص قلب در شمال تهران,متخصص قلب عالی در تهران,بهترین دکتر آنژیوپلاستی در تهران,دکتر قلب عالی در تهران,بهترین دکتر قلب تبریز کیست,بهترین جراح قلب ایران,دکتر قلب خوب در تهران نی نی سایت,بهترین دکتر جراح قلب ایران,دکتر پنجه طلا قلب,بهترین بیمارستان قلب تهران,اقدامات مداخله ای قلب و عروق,مداخله ای قلب و عروق بزرگسالان, نوبت بهترین دکتر قلب و عروق شیراز,چه زمانی به دکتر قلب شیراز مراجعه کنیم؟,بهترین دکتر قلب تبریز کیست,بهترین جراح قلب ایران,دکتر قلب خوب در تهران نی نی سایت,بهترین دکتر جراح قلب ایران,دکتر پنجه طلا قلب,بهترین بیمارستان قلب تهران,اقدامات مداخله ای قلب و,مداخله ای قلب و عروق,و عروق فوق تخصص قلب,عروق فوق تخصص قلب و,ای قلب و عروق بزرگسالا

سایت دکتر شاهرخ تقوی|صفحه نخست|مطب‌ها و کلینیک‌های دکتر شاهرخ تقوی